راهنمای کالاپای


برای استفاده از تمامی امکانات کالاپای بهتر است ثبت نام نمایید و به عنوان عضو کالاپای از امکانات و خدمات بیشتری استفاده نمایید.

ثبت نام
برای ثبت نام می توانید روی آیکون سمت چپ صفحه کلیک نموده و روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.
در ابتدا لازم است شماره موبایلی را جهت ارسال کد تأیید وارد نمایید و بعد از چند ثانیه منتظر دریافت کد تأیید پیامکی کالاپای بمانید. پس از دریافت، کد تأیید را وارد نمایید و در صفحه جدید اطلاعات ثبت نام خود را تکمیل نمایید. جهت تکمیل ثبت نام لازم است یک نام کاربری برای خود انتخاب نمایید و سپس رمز عبور و جنسیت خود را مشخص نمایید و اگر کد معرفی دارید در این قسمت وارد نموده تا از پای مجانی بهره مند شوید.
پس از ثبت نام، از این پس می توانید با شماره موبایل و رمز عبور خود وارد شوید.

لایک و پسند
کاربران عضو کالاپای می توانند محصولات مورد پسند خود را لایک کنند این امر باعث بهبود رتبه غرفه عرضه کننده آن محصول خواهد شد.

نشان
با نشان کردن هر آگهی می توانید فهرستی از محصولات مورد نظر خود را کنار هم داشته باشید تا در صورت لزوم به آن ها مراجعه نموده و بررسی مجدد انجام دهید.

نظرات (کامنت)
شما می توانید زیر هر آگهی نظر و یا سوالات خود را مطرح کنید و صاحب آن کالا نیز می تواند پاسخگوی شما باشد.

بخش کالای کارکرده
کلیه کالاهای کارکرده ای که توسط کاربران آگهی می شود، در بخش کالای کارکرده نمایش داده می شود. لازم به ذکر است که کالاهایی که توسط کاربران آگهی می شود می تواند وضعیت کالا نیز داشته باشد که در زمان ایجاد آگهی با انتخاب هرکدام از موارد آکبند، در حد نو، قابل قبول و مستعمل، وضعیت کالای خود را معرفی نمایند.

بخش کالای نو
کلیه محصولات غرفه ها در بخش کالای نو نمایش داده می شود. لازم به ذکر است اگر غرفه ای در زمان ایجاد محصول تیک دست دوم را انتخاب نماید، آن کالا با لیبل دست دوم نمایش داده می شود.

بخش غرفه ها
در بخش غرفه ها شما با بسیاری از فروشگاه ها با دسته بندی مشخص و امتیاز مشخص رو به رو می شوید و با کلیک روی هر غرفه می توانید وارد شده و محصولات آن را مشاهده نمایید. امتیاز غرفه بر اساس امتیازدهی مشتریان و فعالیت های همان غرفه محاسبه می شود.

افزودن آگهی
برای ایجاد آگهی، ابتدا دسته بندی مربوطه را انتخاب نموده و بعد از انتخاب زیر دسته، مشخصات تعیین شده را وارد نموده و به مرحله بعد می روید؛ در این مرحله کالای مورد نظرتان بر اساس اطلاعات ورودی شما طبق روشی هوشمند تعیین شده و به شما نمایش داده می شود؛ در صورت تأیید شما و کلیک روی آن کالا، وارد مرحله بعد شده و سایر مشخصات شامل قیمت به تومان، عنوان و توضیحات، موقعیت مکانی و سایر امکانات مورد نظر خود را وارد می نمایید. اگر گزینه امکان ارسال نظر را فعال نمایید، بقیه کاربران می توانند روی کالای شما نظر داده و شما نیز پاسخگو باشید. اگر کالای شما کارکرده نبوده و آکبند می باشد، گزینه آکبند را فعال نمایید. در صورتیکه از کالای مورد نظر عکس دارید با کلیک روی گزینه انتخاب عکس می توانید در پنجره جدید باز شده عکس های مورد نظر را انتخاب و بارگذاری نمایید. علاوه بر این کالاپای این امکان را به شما می دهد تا از کالای مورد نظر خود به صورت رایگان فیلم گذاشته که باعث کمک به جذب بهتر مخاطبان در هنگام مشاهده آگهی و ارائه توضیحات بیشتر و درک بهتر مشخصات کالای شما می شود. می شود. امکان ارسال ویدیو یه صورت رایگان برای ویدیوهایی با حجم کمتر از 8 مگابایت و زمان کمتر از 10 ثانیه می باشد.
بعد از ارسال آگهی در کوتاه ترین زمان ممکن آگهی شما بررسی خواهد شد و در صورت عدم مغایرت با قوانین در بخش کالای کارکرده در دسته بندی مربوط به خود منتشر می شود.

ارتقای آگهی
شما می توانید به دو صورت آنی و بپر بالا آگهی خود را ارتقا دهید. در صورتیکه آگهی خود را آنی نمایید، آگهی شما نسبت به سایر آگهی ها سریعتر مورد بررسی قرار می گیرد و علاوه بر آن با نصب برچسب آنی روی آگهی شما توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب خواهد نمود. همچنین امکان بپر بالا موجب ارسال آگهی شما به صدر آگهی ها خواهد شد.

ساخت غرفه
بعد از ثبت نام، برای ساخت غرفه به صورت رایگان، در بخش منو، روی دکمه ساخت غرفه کلیک نموده و در پنجره جدید اطلاعات مربوط به غرفه خود را وارد نمایید. در این قسمت می توانید از غرفه خود علاوه بر تصاویر، یک عدد ویدئو نیز به صورت رایگان آپلود نمایید. از این پس می توانید در بخش صفحه من به غرفه خود دسترسی داشته باشید.
جهت وارد نمودن محصولات غرفه خود، پس از ساخت غرفه و وارد شدن به صفحه من، با کشیدن هر غرفه به راست می توانید در بخش محصولات غرفه، با کلیک روی دکمه افزودن، کالاهای غرفه خود را اضافه نمایید. شما می توانید برای هر محصول 5 عکس رایگان قرار دهید و در صورت تمایل با پرداخت 20 پای از محصول خود یک ویدیو 10 ثانیه ای با حجم کمتر از 8 مگابایت قرار دهید.
شما می توانید با کلیک روی دکمه ویرایش، اطلاعات غرفه مجازی خود را ویرایش نمایید. لازم به ذکر است که پس از اعمال ویرایش، غرفه شما مجدداً جهت بررسی، به ناظر ارسال می شود تا در صورتیکه با قوانین کالاپای مغایرت نداشته باشد، اجازه انتشار یابد.

امتیاز غرفه
معیار سنجش هر غرفه امتیازی از هفت ستاره می باشد و هر غرفه در بدو ورود، سه ستاره از کالاپی دریافت خواهد نمود، امتیاز هر غرفه بر اساس بسیاری از مؤلفه ها مانند تعداد دنبال کننده (Follower)، پسندهای هر محصول از طرف مشتریان (Like)، کامنت ها و نظرات، فعالیت غرفه در ایجاد محصولات جدید و امتیاز کاربران به غرفه تعیین خواهد شد و تا شش ستاره افزایش می یابد و در نهایت برای دریافت ستاره هفتم لازم است که غرفه دارانی که جواز کسب از صنف مربوط به خود را دارند، مدارک مربوطه را از قسمت درخواست ارسال مدارک برای کالاپای ارسال نمایند و با تأیید مدارک یک ستاره به مجموع ستاره های هر غرفه اضافه خواهد شد. (بدیهی است که ارسال مدارک برای غرفه داران اجباری نخواهد بود و تنها موجب افزایش امتیاز غرفه خواهد شد. )

سفارش تبلیغات برای غرفه
برای سفارش تبلیغات در سایت و اپلیکیشن کالاپای از بخش تماس با ما می توانید ایمیل زده و درخواست بنر ثبت نمایید تا در معرض دید تمام کاربران کالاپای قرار بگیرید.

امکان ثبت محصول ویژه بانوان
در کالاپای این امکان ویژه وجود دارد تا اگر محصولی از یک غرفه تنها برای نمایش به بانوان باشد غرفه دار بتواند در زمان ایجاد محصول این محدودیت را اعمال نماید تا آن محصول تنها برای بانوان نمایش داده شود. این موضوع علاوه بر حفظ حریم اخلاقی غرفه و عفت عمومی، باعث می شود تا محصول شما در بازار هدف مخصوص به خود عرضه شود.

مدیریت غرفه
در بخش مدیریت غرفه کالاپای با هدف تعامل بیشتر غرفه ها با کاربران در فضایی امن تر، امکانات ویژه ای در اختیار هر غرفه قرار داده است. در بخش پیام های دریافتی غرفه، پیام هایی که مشتریان برای صاحب غرفه می فرستند نمایش داده می شود و غرفه دار نیز می تواند از همین قسمت با مشتریان خود در تعامل باشد. با توجه به امکان فالو کردن هر غرفه از سوی مشتریان، کالاپای این حق را برای هر غرفه دار قائل شده است تا غرفه دار با نظر خودش بتواند فالوورهای خود را قبول یا رد کند لذا در بخش درخواست follow غرفه دار می تواند درخواست یک کاربر را رد نموده یا بپذیرد.
در بخش ارسال پیام به فالوورها این امکان وجود دارد تا هر غرفه بتواند برای مشتریان خود پیام گروهی رایگان بفرستد. این امکان رایگان می تواند بستر بسیار مناسبی برای اطلاع رسانی هر غرفه برای مشتریان و فالووهای خود باشد.

دوستان
جدیدترین محصولات غرفه های Follow شده در این بخش نمایش داده می شوند و شما می توانید از آخرین محصولات غرفه هایی که دنبال می کنید در این بخش با خبر شده و در صورت علاقمندی آن محصول را پسند (لایک) کنید و یا در زیر آن محصول نظر خود را بگذارید.

کالا قیمت یاب
کالا قیمت یاب یک مرجع کامل و هوشمند برای تحقیقات قبل از خرید می باشد. کالاپای جهت مقایسه دقیق قیمت ها مشخصات هر کالا امکان ویژه ای به نام کالا/ قیمت یاب قرار داده است و در این بخش شما می توانید مشخصات فنی ، نقد و بررسی و نظرات تمام کاربران را راجع به آن محصول ببینید.
علاوه بر اطلاعات کامل در مورد محصول مورد نظر، شما می توانید مقایسه دقیق چند کالا را با یکدیگر انجام دهید و حتی مقایسه قیمت بین کالای نو و کارکرده آن محصول را داشته باشید. این مقایسه دقیق بر اساس اطلاعات بروز و دقیق لحظه ای مورد معامله در کالاپای است و شما می توانید بیشترین، میانگین و کمترین قیمت برای کارکرده و نوی آن کالا را مشاهده بفرمایید و در ذیل صفحه تمام کالاهای مشابه و کارکرده آن محصول را ببینید و بهترین انتخاب را داشته باشید.